جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.

قیمت دیزل ژنراتور

در این مقاله، ما به بررسی عواملی می‌پردازیم که بر قیمت دیزل ژنراتور‌ها تأثیر می‌گذارند. این عوامل می‌توانند معیارهای مهمی برای انتخاب یک دیزل ژنراتور باشند. از برند و کشور سازنده موتور دیزلی تا برند و کشور سازنده ژنراتور، تمام جزئیاتی که شما برای انتخاب دیزل ژنراتور مناسب باید در نظر بگیرید.

1) برند و کشور سازنده موتور دیزلی

یکی از اصلی‌ترین عواملی که بر قیمت دیزل ژنراتور تأثیر می‌گذارد، برند و کشور سازنده موتور دیزلی است. بدیهی است که موتورهای ساخت کشورهای اروپایی و آمریکایی دارای قیمت‌های بالاتر و کیفیت مطلوب‌تری می‌باشند. به عنوان نمونه، موتورهای کامینز (CUMMINS)، ولوو پنتا (VOLVO PENTA)، دویتس (DEUTS)، پرکینز (PERKINS) و بنز (BENZ) از مهمترین برندهای موتور دیزلی هستند.

در مقابل، موتورهای ساخت چین یا هند به مراتب دارای قیمت پایین‌تری نسبت به موتورهای اصلی می‌باشند.

2) برند و کشور سازنده ژنراتور

برند و کشور سازنده ژنراتور نیز اهمیت دارد. ژنراتورهای مارک استمفورد انگلستان و لوری سومر فرانسه دارای میانگین بالاتری هستند. همچنین، ژنراتورهای ایتالیایی مانند مکالته و لینز دارای میانگین قیمتی پایین‌تری هستند. به علاوه، ژنراتورهای چینی که در بازار به نامهای مختلفی وجود دارند و قالباً طرح استمفورد را دارند، نیز گزینه‌هایی اقتصادی می‌باشند.

از مهمترین برندهای ژنراتور می‌توان به استامفورد (STAMFORD)، مکالته (MECCALTE)، لینز (LINZ)، مارلی (MARELLI) و لوری سومر (LEROY SOMER) اشاره کرد.

3) کشور و برند کوپله‌کننده

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت دیزل ژنراتورها، کشور کوپله‌کننده آنها است. کوپله فابریک می‌توانند از کیفیت و قیمت دیزل ژنراتور تأثیر بگذارند.

4) قطعات الکترونیکی مصرفی در تابلو

تابلو دیزل ژنراتور بر اساس نیاز مصرف‌کننده به سه دسته تقسیم می‌شود: تابلو دستی، تابلو امرژنسی و تابلو پارالل. در هر کدام از این دسته‌ها، عواملی چون برد کنترلر، کلید اتوماتیک، نوع نشانگرها، نوع فیوزها، جنس سیم‌ها، نوع رله‌ها، کنتاکتور و غیره بر کیفیت دیزل ژنراتور تأثیر گذارند.

5) ضخامت شاسی، نوع باتری، نوع سایلنسر (اگزوز)، کانوپی، گاری و دمپرها

سایر عواملی که می‌توانند بر قیمت دیزل ژنراتور تأثیر گذارند، شامل ضخامت شاسی، نوع باتری، نوع سایلنسر (اگزوز)، کانوپی، گاری و دمپرها هستند.

دیزل ژنراتورها یکی از مهمترین ابزارها در تأمین برق برای انواع مصارف هستند. انتخاب یک دیزل ژنراتور مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است و عواملی که در این مقاله بررسی شدند، به شما کمک خواهند کرد تا انتخاب صحیحی داشته باشید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب