بوسترپمپ پمپیران

 

 

 

بوسترپمپ پمپیران:

یکی از بزرگترین و قدیمی ترین کارخانه های تولید پمپ در ایران که مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته،پمپیران تبریز می باشد.زمانی که دبی پمپ به تنهایی جوابگو نباشد میتوان دو یا چند پمپ را به صورت موازی به هم متصل کرد.از این رو مهندسین رعدآسا دیزل از دیرباز و به صورت علمی ساخت بوسترپمپ پمپیران را در برنامه خود گنجانده اند.به دلیل گستره بالا و تعدد پمپهای تولیدی پمپیران که کپی شده از محصولات KSB آلمان می باشد،نمیتوان در مورد تک تک این مدل ها اطلاعات فنی داد.چرا که با کوچکترین تراش پروانه آبدهی این پمپ ها تغییر می کند.

انتخاب پمپ:

با مراجعه به نمودارهای همپوشانی پمپهای پمپیران میتوان پمپ مورد نظر را که جوابگوی هد و دبی مجموعه باشد را انتخاب کرد.باید توجه کرد که بوسترپمپ هد مجموعه را افزایش نمی دهد و فقط میتوان دبی تک تک پمپ ها را به عنوان دبی مجموعه در نظر گرفت.

به طور مثال اگه 10متر هد و 40 متر مکعب دبی نیاز باشد میتوان از نمودار همپوشانی پمپی که 10 متر هد و 20 متر مکعب بر ساعت آب دهی داشته باشد را انتخاب نمود.البته باید در نظر داشت که بوسترپمپ مورد نظر آبدهی میباشد یا آتشنشانی.معمولا برای بوسترپمپ های آتشنشانی از الکتروپمپ 3000دور استفاده میشود و برای آبرسانی از الکتروپمپ 1500دور که استهلاک کمتری دارد.در این مثال فرض میشود که بوسترپمپ مورد نظر آبرسانی می باشد.جهت عمودی نمودار ارتفاع و جهت افقی نمودار نشان دهنده دبی می باشد.با امتداد دادن 10 متر هد و 20 مترمکعب دبی بر روی نمودار 1500 دور به پمپ 200-50 می رسم.

 

سپس به کاتالوگ فنی 200-50 مراجعه میکنیم.ملاحظه میشود که برای این مقدار آبدهی نیاز به تراش پروانه می باشد و نیز قدرت موتور را میتوان ملاحظه کرد.

با توجه به کاتالوگ ملاحظه میشود که قط پروانه باید به 180 کاهش پیدا کند و الکتروموتور مورد نیاز 2اسب بخار در دور 1500 می باشد.

شما دوستان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت با دفتر فروش این مجموعه تماس بگیرد و از نظرات و پیشنهادات مهندسین بهرمند شوید.

جدیدترین محصولات موتور دیزلی

جدیدترین محصولات پمپ و بوستر پمپ

جدیدترین محصولات ژنراتورو دیزل ژنراتور