موتور برق

موتور برق چیست؟

 

موتور برق ها یک نوع مولد برق محسوب میشود که از لحاظ کارایی همانند دیزل ژنراتور است با این تفاوت که در موتورهای بنزینی ، سوخت به کمک جرقه شمع مشتعل می شود در حالی که موتور دیزلی برای مشتعل کردن سوخت به جرقه نیاز ندارد.در موتورهای دیزلی این وظیفه را هوای فشرده شده همراه با دما و فشار معین به عهده می گیرد. شمع های جرقه تنها برای موتور های بنزینی بنا شده اند.مولدهای بنزینی علاوه بر این که از لحاظ ظاهری کوچکتر و کم حجم تر از مولدهای دیزلی است،از لحاظ آلودگی صوتی به مراتب دارای صدای کمتری می باشد.راندمان سوخت موتورهای بنزینی بسیار کمتراز موتورهای دیزلی است. موتورهای دیزلی انرژی بیشتری در واحد سوخت تولید می کنند و به همین دلیل است که موتورهای با قدرت بالا ،تنها دیزلی ساخته می شوند ودر مولدها با قدرت پایین از موتور های بنزینی استفاده میشود که به این مولدها در اصلاح موتور برق اطلاق میشود.

مهمترین برندهای موتور برق به شرح زیر است:

 

 

کوپ KOOP لانسین  LONCIN  المکس    ELEMAX
ویما WEIMA  کاما  KAMA   هندا HONDA
زونگشن ZONGSHEN راتو RATO    سنسی   SENCI
روبین    ROBIN جیانگ دانگ   JIANG DONG کیپور  KIPOR

 عوامل زیادی در انتخاب موتور برق مهم هستند که به اختصار به آنها می پردازیم:

1-کشور سازنده:

2-برند مورد نظر:اغلب موتور برق های موجود در بازار ساخت کشور چین می باشند ولی کیفیت و بازده کارخانه های سازنده متفاوت می باشد.

3-قابل حمل بودن:بعضی دارای موتور برق های کیفی و بعضی دیگر به صورت چرخدار میباشند که اجازه حمل ساده را به کاربر میدهند

4-استارتی یا هندلی بودن

5-قابلیت امرجنسی شدن:بعضی برندها به صورت فابریک قابلیت امرجنسی شدن دارند یعنی در زمان قطع برق شهر به صورت اتوماتیک روشن شده و الکتریسته را وارد مدار میکنند.

6-نوع سوخت مصرفی:بنزینی،گازسوز یا دیزلی

7-میزان صدا:موتور برق های دیزلی به مراتب دارای آلودگی صوتی بیشتری هستند.

 

لازم به ذکر است که تمامی موتور برق های ارائه شده توسط رعدآسا دیزل دارای شش ماه تا یک سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش می باشد.برای دریافت کاتالوگ و توضیحات بیشتر با واحد فروش رعدآسا دیزل تماس حاصل فرمایید.

جدیدترین محصولات موتور دیزلی

جدیدترین محصولات پمپ و بوستر پمپ

جدیدترین محصولات ژنراتورو دیزل ژنراتور